Ripple Davasında Kritik Belge Bekleniyor: XRP Coin Yükseliyor!

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile Ripple arasındaki dava doruk noktasına ulaşmak üzere. SEC, davaya ilişkin cevap metnini bugün açıklayacak. Bu önemli belge öncesinde XRP Coin balina işlemlerinde artış göze çarpıyor. Ayrıca yasal hesaplaşmanın ortasında, gizemli bir balina tarafından yapılan kayda değer bir işlem, piyasa tepkilerini ve oynaklığı yoğunlaştırdı. Diğer tafarta XRP Coin fiyatı yükselişe geçti.

SEC, Ripple davasında cevap metnini açıklayacak!

SEC’in 6 Mayıs’ta açıklayacağı cevap metni için beklentiler artıyor. Bu belge, Yargıç Analisa Torres’in Ripple’ın iddia edilen menkul kıymet ihlallerine yönelik cezalara ilişkin kararından önce geldiği için çok önemli. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere daha önce, Temmuz 2023’te Yargıç Torres, Ripple’ın kurumsal satışlar sırasında XRP’yi bir menkul kıymet olarak kaydetmeyerek ABD Menkul Kıymetler Yasasını ihlal ettiğini tespit etmişti.

SEC, toplamda yaklaşık 1,95 milyar dolar olmak üzere, 876 milyon dolar tutarında şaşırtıcı bir tazminat artı eşit medeni cezalar ve ek faizler önerdiği için riskler yüksek. Buna karşılık Ripple, herhangi bir cezanın 10 milyon doları aşmaması gerektiğini ileri sürüyor. Bu bağlamda, faaliyetlerinde dolandırıcılık veya hile olmadığının altını çiziyor. Bu gelişmelerin ortasında, kripto topluluğu, özellikle Yargıç Torres’in Temmuz 2023’te XRP’nin programlı satışlarını menkul kıymet işlemleri olarak sınıflandırmayan kararından sonra, SEC’in bir sonraki hamlelerine karşı temkinli olmaya devam ediyor. Bu karar, XRP üzerindeki yasal baskıları sürdürerek SEC’in itiraz etmesi muhtemel çok önemli bir unsur.

XRP Coin fiyatı belge öncesi yükselişe geçti!

Yargıç Torres’in kararından önce balinalar, çok sayıda XRP Coin taşıdı. Yaklaşık 14,94 milyon dolar değerinde 28,24 milyon XRP tokeninin Bitstamp borsasına transferi dikkatleri çekti. Bu hamle, XRP’nin piyasa duyarlılığının iyileştiği ve olumlu beklentilerde keskin artış olduğu bir zamanda geldi. Artan spekülasyonlar XRP Coin fiyatlarının dalgalanmasına yol açtı. Böylece, token kısa bir süre için 0,53 dolardan 0,57 dolara yükselerek yaklaşık %8 değer kazandı. Bununla birlikte, daha sonra XRP Coin biraz irtifa kaybetti. Yazı sırasında token gülük bazda %4,27 artışla 0,5515 dolardan işlem görüyordu.

XRP Fiyat Performansı. Kaynak: CoinMarketCap

Yine de kripto piyasasının yaklaşan mahkeme kararlarına vereceği tepki kritik olacak. Uzmanlara göre, satışların şiddetinin artmasının ya da daha fazla fiyat toparlanmasının önünü açması mümkün. XRP topluluğu bu gelişmenin sonucunu merakla bekliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir